Plugins - Polylang - Stable (latest release) - en to uk_UA translation catalogue (592 entries)

note: translators: Post id.
en: No such post for ID = %d
uk_UA: Немає запису з ID = %d

en: Missing post ID
uk_UA: Відсутній ID запису

en: Some themes or plugins may not be fully compatible with the language defined by domains.
uk_UA: Деякі теми чи плагіни можуть бути не повністю сумісними з мовою, визначеною доменами.

en: Please enter your license keys:
uk_UA: Будь ласка, введіть ваші ключі ліцензії:

note: translators: %s is a URL slug: `/language/`.
en: Keep %s in pretty permalinks
uk_UA: Збережіть %s у гарних постійних посиланнях

note: translators: %s is a URL slug: `/language/`.
en: Remove %s in pretty permalinks
uk_UA: Видаліть %s у гарних постійних посиланнях

en: Sorry, you are not allowed to edit options.
uk_UA: Вибачте, у вас немає дозволу редагувати параметри.

en: Invalid language identifier
uk_UA: Недійсний ідентифікатор мови

en: Invalid language slug
uk_UA: Недійсна частина посилання мови

en: Invalid language ID
uk_UA: Недійсний ID мови

en: The locale is invalid.
uk_UA: Локалізація недійсна.

en: Number of items of this type of content in this language.
uk_UA: Кількість елементів цього типу вмісту цією мовою.

note: translators: %s is the name of the term property (`term_id` or `term_taxonomy_id`).
en: The %s of the language term for this translatable entity.
uk_UA: %s мовного виразу для сутності, що перекладається.

en: Tells whether the default category must be created when creating a new language.
uk_UA: Вказує, чи категорія за замовчуванням має бути створена під час створення нової мови.

en: Language properties.
uk_UA: Властивості мови.

en: List of language locale fallbacks.
uk_UA: Перелік мовних локалізацій для резервного копіювання.

en: Identifier of the page for posts in this language.
uk_UA: Ідентифікатор сторінки для записів цією мовою.

en: Page on front ID in this language.
uk_UA: Ідентифікатор головної сторінки цією мовою.

en: Host for this language.
uk_UA: Хост для цієї мови.

en: Search URL in this language.
uk_UA: Пошук URL цією мовою.

en: Home URL in this language.
uk_UA: Домашній URL цією мовою.

en: Tells whether the language is active.
uk_UA: Вказує, чи мова є активною.

en: Tells whether the language is the default one.
uk_UA: Вказує, чи мова є за замовчуванням.

en: HTML tag for the custom flag.
uk_UA: Позначка HTML для власного прапора.

en: Custom flag URL.
uk_UA: URL власного прапора.

en: HTML tag for the flag.
uk_UA: Позначка HTML для прапора.

en: Flag URL.
uk_UA: URL прапора.

en: Flag code corresponding to ISO 3166-1 (for example: us for the United States flag).
uk_UA: Код прапора відповідно до ISO 3166-1 (наприклад: us для прапора Сполучених Штатів).

en: Position of the language in the language switcher.
uk_UA: Положення мови в перемикачі мов.

note: translators: %s is a value.
en: Text direction. %s for right-to-left.
uk_UA: Напрямок тексту. %s для тексту справа наліво.

en: Facebook Locale for the language (for example: en_US).
uk_UA: Локалізація Facebook для мови (наприклад: en_US).

en: W3C Locale for the language (for example: en-US).
uk_UA: Локалізація W3C для мови (наприклад: en-US).

en: WordPress Locale for the language (for example: en_US).
uk_UA: Локалізація WordPress для мови (наприклад: en_US).

en: Sorry, you are not allowed to delete this language.
uk_UA: Вибачте, у вас немає дозволу на видалення цієї мови.

en: Sorry, you are not allowed to edit this language.
uk_UA: Вибачте, у вас немає дозволу редагувати цю мову.

en: Sorry, you are not allowed to create a language.
uk_UA: Вибачте, у вас немає дозволу на створення мови.

en: Sorry, you are not allowed to edit languages.
uk_UA: Вибачте, у вас немає дозволу редагувати мови.

en: Cannot create existing language.
uk_UA: Неможливо створити мову, що існує.

en: Language code - preferably 2-letters ISO 639-1 (for example: en).
uk_UA: Код мови - бажано 2-буквений ISO 639-1 (наприклад: en).

en: Unique identifier for the language.
uk_UA: Унікальний ідентифікатор для мови.

en: Empty Term.
uk_UA: Порожній елемент

en: Language taxonomy properties for terms.
uk_UA: Властивості мовної таксономії для груп таксономій.

en: Invalid post ID.
uk_UA: Невірний ID запису.

en: Language taxonomy properties for post types.
uk_UA: Властивості мовної таксономії для типів записів.

note: translators: %s is the name of a database table.
en: Language taxonomy properties for table %s.
uk_UA: Властивості мовних таксономій для %s.

en: Polylang options
uk_UA: Параметри Polylang

note: translators: %s is a list of option names.
en: Unknown option keys %s.
uk_UA: Невідомі ключі параметра: %s.

note: translators: %s is an option name. translators: %s is the name of an option.
en: Unknown option key %s.
uk_UA: Невідомий ключ параметра: %s.

en: Polylang's version.
uk_UA: Версія Polylang.

en: List of taxonomies to translate.
uk_UA: Перелік таксономій для перекладу.

en: List of data to synchronize.
uk_UA: Перелік даних для синхронізації.

note: translators: %1$s is a URL slug: `/language/`. %2$s and %3$s are "true/false" values.
en: Remove %1$s in pretty permalinks: %2$s to remove, %3$s to keep.
uk_UA: Прибрати %1$s в красивих постійних покликаннях: %2$s, щоб прибрати, %3$s, щоб залишити.

note: translators: %1$s and %2$s are "true/false" values.
en: Remove the page name or page ID from the URL of the front page: %1$s to remove, %2$s to keep.
uk_UA: Прибрати назву або id сторінки з URL головної сторінки: %1$s, щоб прибрати, %2$s, щоб залишити.

en: Polylang's previous version.
uk_UA: Попередня версія Polylang.

en: List of post types to translate.
uk_UA: Перелік типів записів для перекладу.

en: Translated navigation menus for each theme.
uk_UA: Перекладені меню навігації для кожної теми.

note: translators: %1$s and %2$s are "true/false" values.
en: Translate media: %1$s to translate, %2$s otherwise.
uk_UA: Перекласти медіа: %1$s, щоб перекласти, %2$s, в іншому випадку.

en: List of language taxonomies used for custom DB tables.
uk_UA: Перелік мовних таксономій, що використовуються для користувацьких таблиць DB.

note: translators: %1$s and %2$s are "true/false" values.
en: Remove the language code in URL for the default language: %1$s to hide, %2$s to display.
uk_UA: Прибрати код мови в URL для мови за замовчуванням: %1$s, щоб приховати, %2$s, щоб показати.

en: Determine how the current language is defined.
uk_UA: Вкажіть, як визначено поточну мову.

en: Time of first activation of Polylang.
uk_UA: Час першої активації Polylang.

en: Domains used when the language is set from different domains.
uk_UA: Домени, які використовуються, коли мова встановлюється з різних доменів.

note: translators: %s is a list of URLs.
en: Polylang was unable to access the %s URLs. Please check that the URLs are valid.
uk_UA: Polylang не вдалося отримати доступ до %s URL. Будь ласка, перевірте, чи ці URL дійсні.

note: translators: %s is a list of native language names.
en: Please enter valid URLs for %s.
uk_UA: Будь ласка, введіть дійсні URL для %s.

en: Slug of the default language.
uk_UA: Частина посилання мови за замовчуванням.

note: translators: %1$s and %2$s are "true/false" values.
en: Detect preferred browser language on front page: %1$s to detect, %2$s to not detect.
uk_UA: Визначте бажану мову браузера на головній сторінці: %1$s, визначати, %2$s, не визначати.

note: translators: %s is a list of language slugs.
en: The languages %s are unknown and have been discarded.
uk_UA: %s мови невідомі, і були відкинуті.

note: translators: %s is a language slug.
en: The language %s is unknown and has been discarded.
uk_UA: %s мова невідома, і була відкинута.

en: Please provide a valid language.
uk_UA: Будь ласка, вкажіть дійсну мову.

en: Translations matching the original string are shown as empty in the table. Untranslated content remains unchanged.
uk_UA: Переклади, що збігаються з оригінальним рядком, показані в таблиці як порожні. Неперекладений вміст залишається без змін.

note: translators: %1$s placeholder is the language name, %2$s is the language code
en: Language: %1$s - %2$s
uk_UA: Мова: %1$s - %2$s

en: Allows linkage to DeepL Translate.
uk_UA: Дозволяє зв’язуватися з DeepL Translate.

en: Machine Translation
uk_UA: Машинний переклад

en: The language does not seem to exist.
uk_UA: Мова, здається, не існує.

en: Synchronization disabled
uk_UA: Синхронізація вимкнена

en: The media are translated
uk_UA: Медіа перекладено

en: The media are not translated
uk_UA: Медіа не перекладено

en: The front page URL contains the page name or page id instead of the language code
uk_UA: URL головної сторінки містить назву сторінки або id сторінки замість коду мови

en: Display URL language information for default language
uk_UA: Відображати інформацію мови в URL для мови за замовчуванням

en: Detect browser language activated
uk_UA: Визначення мови браузера увімкнено

en: Detect browser language deactivated
uk_UA: Визначення мови браузера вимкнено

note: translators: placeholder is the plugin name
en: %s information
uk_UA: Інформація %s

en: Not loaded. Contact your host provider.
uk_UA: Не завантажено. Зверніться до вашого провайдера.

en: PHP SimpleXML extension
uk_UA: Розширення PHP SimpleXML

en: Update now.
uk_UA: Оновити зараз.

note: translators: 1. and 4. are opening anchor tags 2. the new plugin version 3. and 5. are closing anchor tags.
en: %1$sView version %2$s details%3$s or %4$supdate now%5$s.
uk_UA: %1$sПереглянути деталі %2$s %3$s або %4$sоновити зараз%5$s.

note: translators: 1. opening anchor tag, do not translate 2. the new plugin version 3. closing anchor tag, do not translate.
en: %1$sView version %2$s details%3$s.
uk_UA: %1$sПереглянути деталі версії %2$s%3$s.

en: Contact your network administrator to install the update.
uk_UA: Будь ласка, зверніться до мережевого адміністратора, щоб встановити оновлення.

note: translators: the plugin name.
en: There is a new version of %1$s available.
uk_UA: Доступна нова версія %1$s.

en: Some themes or plugins may not be fully compatible with the language defined by the content or by domains.
uk_UA: Деякі теми чи плагіни можуть бути не повністю сумісними з мовою, визначеною вмістом чи доменами.

en: Activate languages and translations for media only if you need to translate the text attached to the media: the title, the alternative text, the caption, the description... Note that the file is not duplicated.
uk_UA: Активуйте мови чи переклади для медіа, лише коли вам треба перекласти прикріплений до медіа текст: заголовок, альтернативний текст, напис або опис... Зауважте, що файл не дублюється.

en: When the front page is visited, redirects to itself in the browser preferred language. As this doesn't work if it is cached, Polylang will attempt to disable the front page cache for known cache plugins.
uk_UA: Під час відвідування головної сторінки відбувається переспрямування на себе мовою, якій браузер надає перевагу. Оскільки це не працює, якщо сторінка, кешується, Polylang спробує вимкнути кеш головної сторінки для відомих плагінів кешу.

en: Terms without language
uk_UA: Групи (таксономії) без мови

en: Posts without language
uk_UA: Записи без мови

en: The homepage is not translated in all languages
uk_UA: Домашню сторінку не перекладено всіма мовами

en: It is mandatory to translate the static front page in all languages.
uk_UA: Треба обов'язково перекласти статичну домашню сторінку всіма мовами.

en: All languages have a translated homepage
uk_UA: Усі мови мають перекладену домашню сторінку

en: Homepage translated
uk_UA: Домашню сторінку перекладено

en: Undefined
uk_UA: Не визначено

note: translators: placeholder is the flag image
en: Flag used in the language switcher: %s
uk_UA: Прапор, що використовується в перемикачі мови: %s

note: translators: placeholder is the plugin name
en: %s options
uk_UA: Налаштування %s

en: Previous and next months
uk_UA: Попередній і наступний місяці

note: translators: %s: is the translated label of the 'Ignore' button
en: %s: stay at this step
uk_UA: %s: залишитися на цьому кроці

note: translators: %s: is the translated label of the 'No' button
en: %s: don't add this language and continue to the next step
uk_UA: %s: не додавати цю мову і перейти до наступного кроку

note: translators: %s: is the translated label of the 'Yes' button
en: %s: add this language and continue to the next step
uk_UA: %s: додати цю мову і перейти до наступного кроку

en: Do you want to add this language before continuing to the next step?
uk_UA: Ви хочете додати цю мову перш ніж перейти до наступного кроку?

note: translators: %1$s: is a language flag image, %2$s: is a language native name
en: You selected %1$s %2$s but you didn't add it to the list before continuing to the next step.
uk_UA: Ви обрали %1$s %2$s, але не додали її до списку перед наступним кроком.

en: Languages already defined
uk_UA: Мови вже визначено

en: Remove
uk_UA: Видалити

en: Select a language to be added
uk_UA: Оберіть мову для додання

en: First we are going to define the languages that you will use on your website.
uk_UA: Спочатку ми визначимо мови для використання на вашому сайті.

en: This wizard will help you configure your Polylang settings, and get you started quickly with your multilingual website.
uk_UA: Цей майстер допоже налаштувати Polylang і швидко розпочати роботу з багатомовним сайтом.

en: Skip setup
uk_UA: Пропустити налаштування

en: Run the Setup Wizard
uk_UA: Запустити майстер налаштування

en: You&lsquo;re almost ready to translate your contents!
uk_UA: Ви майже готові до перекладу вашого контенту!

note: translators: %s is the plugin name
en: Welcome to %s
uk_UA: Вітаємо у %s

en: There is an error with a license key.
uk_UA: Виникла помилка з ключем ліцензії.

en: Please enter your license key:
uk_UA: Будь ласка, введіть ваш ключ ліцензії:

en: You are using plugins which require a license key.
uk_UA: Ви використовуєте плагіни, що потребують ключа ліцензії.

en: Not right now
uk_UA: Не зараз

en: Continue
uk_UA: Продовжити

note: translators: %s is the plugin name
en: %s &rsaquo; Setup
uk_UA: %s &rsaquo; Налаштування

en: Help
uk_UA: Допомога

en: Allow Polylang to translate media
uk_UA: Дозволити Polylang перекладати медіа

en: You must activate media translation if you want to translate the title, the alternative text, the caption, or the description. Otherwise you can safely deactivate it.
uk_UA: Вам необхідно активувати переклад медіа, якщо ви хочете перекладати заголовок, альтернативний текст, напис або опис. Інакше ви можете безпечно дезактивувати його.

en: When you want to insert media in a post, only the media in the language of the current post will be displayed.
uk_UA: Коли ви хочете додати медіа до запису, відображатимуться тільки медіа поточною мовою запису.

en: When you translate a media, the file is not duplicated on your disk, however you will see one entry per language in the media library.
uk_UA: Коли ви перекладаєте медіа, файл не дублюється на диску, проте ви побачите по одному входженню для кожної мови у бібліотеці медіа.

en: Polylang allows you to translate the text attached to your media, for example the title, the alternative text, the caption, or the description.
uk_UA: Polylang дозволяє перекладати текст, пов'язаний з медіа, наприклад, заголовок, альтернативний текст, напис або опис.

en: Return to the Dashboard
uk_UA: Повернутися до Майстерні

en: Polylang Business Pack
uk_UA: Бізнес-пакет Polylang

note: translators: %s is the name of Polylang Business Pack product
en: We have noticed that you are using Polylang with WooCommerce. To ensure a better compatibility, we recommend you use %s which includes both Polylang Pro and Polylang For WooCommerce.
uk_UA: Ми помітили, що ви використовуєте Polylang разом з WooCommerce. Щоб досягти кращої сумісності, ми рекомендуємо використовувати %s, що включає і Polylang Pro, і Polylang для WooCommerce.

en: Purchase Polylang Business Pack
uk_UA: Придбати бізнес-пакет Polylang

en: Buy now
uk_UA: Придбати зараз

en: Thank you for activating Polylang. If you want more advanced features - duplication, synchronization, REST API support, integration with other plugins, etc. - or further help provided by our Premium support, we recommend you upgrade to Polylang Pro.
uk_UA: Дякуємо за активацію Polylang. Якщо ви хочете більш просунуті функції: дуплікація, синхронізація, підтримка REST API, інтеграція з іншими плагінами тощо — або подальшу Преміум підтримку, рекомендуємо оновитися до Polylang Pro.

en: Upgrade to Polylang Pro
uk_UA: Оновитися до Polylang Pro

en: View pages
uk_UA: Перегляд сторінок

en: You're ready to translate the posts on your website.
uk_UA: Ви готові до перекладу записів на вашому сайті.

en: Translate some pages
uk_UA: Перекласти деякі сторінки

en: To get your website ready, there are still two steps you need to perform manually: add menus in each language, and add a language switcher to allow your visitors to select their preferred language.
uk_UA: До завершення робіт над сайтом залишилося два кроки: додайте меню для кожної мови та перемикач мови, що дозволить вашим відвідувачам обирати мову за бажанням.

en: Create menus
uk_UA: Створити меню

en: Next step
uk_UA: Наступний крок

en: Read documentation
uk_UA: Читати документацію

en: You're now able to translate your contents such as posts, pages, categories and tags. You can learn how to use Polylang by reading the documentation.
uk_UA: Тепер ви можете перекладати ваш контект, як-от записи, сторінки, категорії та мітки. Ви можете дізнатися, як використовувати Polylang за допомогою документації.

en: You're ready to translate your contents!
uk_UA: Ви готові до перекладу вашого вмісту!

en: If you add a new language, don't forget to translate your homepage.
uk_UA: Якщо ви додаєте нову мову, не забудьте перекласти домашню сторінку.

en: One language is well defined and assigned to your home page.
uk_UA: Одна мова визначена і призначена для вашої домашньої сторінки.

en: We are going to prepare this page in
uk_UA: Ми збираємося підготувати цю сторінку

en: Your static homepage is already translated in
uk_UA: Ваша статична домашня сторінка вже перекладена

en: After the pages is created, it is up to you to put the translated content in each page linked to each language.
uk_UA: Після створення сторінок за бажанням можете додати переклад кожної сторінки кожною мовою.

en: For your site to work correctly, this page must be translated in all available languages.
uk_UA: Для коректної роботи сайту ця сторінка повинна бути перекладена усіма доступними мовами.

note: translators: %s is the language of the front page ( flag, native name and locale )
en: Its language is : %s.
uk_UA: Її мова : %s.

note: translators: %s is the post title of the front page
en: You defined this page as your static homepage: %s.
uk_UA: Ви визначили цю сторінку в якості статичної домашньої сторінки: %s.

en: Ready!
uk_UA: Готово!

en: Homepage
uk_UA: Домашня сторінка

en: Content
uk_UA: Вміст

en: Remove this language
uk_UA: Прибрати цю мову

en: Ignore
uk_UA: Ігнорувати

en: No
uk_UA: Ні

en: Yes
uk_UA: Так

en: A language wasn't added.
uk_UA: Мову не додано.

en: You selected a language, however, to be able to continue, you need to add it.
uk_UA: Ви обрали мову, проте, щоб продовжити, потрібно її додати.

en: You need to add at least one language.
uk_UA: Вам необхідно додати принаймні одну мову.

en: You already added this language.
uk_UA: Ви вже додали цю мову.

en: You need to select a language to be added.
uk_UA: Вам необхіно обрати мову для додання.

en: Licenses
uk_UA: Ліцензії

en: Sorry, you are not allowed to manage options for this site.
uk_UA: На жаль, вам не дозволено керувати параметрами цього сайту.

en: Setup
uk_UA: Налаштування

en: Choose the language to be assigned
uk_UA: Оберіть мову для призначення

en: The selected language below will be applied to all your content without an assigned language.
uk_UA: Обрана мова буде застосована до усього вмісту без призначеної мови.

en: For your site to work correctly, you need to assign a language to all your contents.
uk_UA: Для коректної роботи сайту необхідно призначити мову для усього контенту.

en: Content without language
uk_UA: Контент без мови

en: Your license key has been disabled.
uk_UA: Ваш ліцензійний ключ відключено.

en: Privacy Policy Page
uk_UA: Сторінка політики конфіденційності

note: translators: 1: Plugin name 2: Current WordPress version 3: Required WordPress version
en: %1$s has deactivated itself because you are using an old version of WordPress. You are using using WordPress %2$s. %1$s requires at least WordPress %3$s.
uk_UA: %1$s деактивувався, тому що ви використовуєте застарілу версію WordPress. Ви використовуєте WordPress %2$s. %1$s вимагає принаймні WordPress %3$s.

note: translators: 1: Plugin name 2: Current PHP version 3: Required PHP version
en: %1$s has deactivated itself because you are using an old version of PHP. You are using using PHP %2$s. %1$s requires PHP %3$s.
uk_UA: %1$s деактивувався, тому що ви використовуєте застарілу версію PHP. Ви використовуєте PHP %2$s. %1$s вимагає PHP %3$s.

en: North Macedonia
uk_UA: Північна Македонія

note: translators: %1$s is a date, %2$s is link start tag, %3$s is link end tag.
en: Your license key will expire soon! Precisely, it will expire on %1$s. %2$sRenew your license key today!%3$s
uk_UA: Дія вашого ліцензійного ключа незабаром закінчиться. Це станеться %1$s. %2$sОновіть ваш ліцензійний ключ сьогодні!%3$s.

en: To enable this feature, you need Polylang Pro.
uk_UA: Вам необхідний Polylang Pro для активації цієї фукнції.

en: If you attempt to modify them anyway, your changes will not be saved.
uk_UA: Якщо ви спробуєте змінити їх у будь-якому випадку, ваші зміни не збережуться.

en: Some taxonomies or metadata may be synchronized with existing translations that you are not allowed to modify.
uk_UA: Деякі таксономії або метадані можуть бути синхронизовані з існуючими перекладами, для яких ви не маєте права редагування.

note: translators: %s is a comma separated list of native language names
en: You must translate your static front page in %s.
uk_UA: Необхідно перекласта статичну домашню сторінку мовою %s.

note: translators: %1$s is link start tag, %2$s is link end tag.
en: We have noticed that you have been using Polylang for some time. We hope you love it, and we would really appreciate it if you would %1$sgive us a 5 stars rating%2$s.
uk_UA: Ми помітили, що ви користувалися Polylang деякий час. Сподіваємося, вам сподобалося. Ми будемо вдячні отримати від вас %1$sрейтинг в 5 зірочок%2$s.

note: translators: %1$s is link start tag, %2$s is link end tag.
en: We have noticed that you are using Polylang with WooCommerce. To ensure compatibility, we recommend you use %1$sPolylang for WooCommerce%2$s.
uk_UA: Ми помітили, що ви користуєтеся Polylang разом з WooCommerce. Щоб бути впевненним у сумісності, рекомендуємо скористатися %1$sPolylang для WooCommerce%2$s.

note: translators: %1$s and %2$s are Polylang version numbers
en: Before upgrading to %2$s, please upgrade to %1$s.
uk_UA: Перед оновленням до %2$s, будь ласка, оновіться до %1$s.

note: translators: accessibility text
en: Dismiss this notice.
uk_UA: Пропустити це сповіщення.

en: User
uk_UA: Користувача

note: translators: %s is a language native name
en: User description - %s
uk_UA: Опис користувача - %s

en: Translated user descriptions
uk_UA: Перекладені описи користувача

en: Tibet
uk_UA: Тибет

note: translators: %1$s is link start tag, %2$s is link end tag.
en: Support and extra features are available to %1$sPolylang Pro%2$s users.
uk_UA: Підтримка і додаткові функції достіпні користувачам %1$sPolylang Pro%2$s.

en: Upgrade now.
uk_UA: Оновити зараз.

note: translators: %s is a date
en: Your license key expires on %s.
uk_UA: Термін дії ліцензійного ключа завершується %s.

en: The license key never expires.
uk_UA: Ліцензійний ключ вічний.

note: translators: %1$s is link start tag, %2$s is link end tag
en: Your license key has reached its activation limit. %1$sView possible upgrades%2$s now.
uk_UA: Ліцензійний ключ досяг ліміту активацій. %1$sПерегляньте можливі оновлення%2$s зараз.

note: translators: %s is a product name
en: This is not a %s license key.
uk_UA: Це не ліцензійний ключ %s.

note: translators: %1$s is a product name, %2$s is link start tag, %3$s is link end tag.
en: Your %1$s license key is not active for this URL. Please %2$svisit your account page%3$s to manage your license key URLs.
uk_UA: Ваш ліцензійний ключ не активовано для URL %1$s. Будь ласка, %2$sвідвідайте сторінку облікового запису%3$s для керування вашими URL.

note: translators: %1$s is link start tag, %2$s is link end tag.
en: Invalid license. Please %1$svisit your account page%2$s and verify it.
uk_UA: Невірна ліцензія. Будь ласка, %1$sвідвідайте сторінку облікового запису%2$s і перевірте її.

note: translators: %1$s is a date, %2$s is link start tag, %3$s is link end tag.
en: Your license key expired on %1$s. Please %2$srenew your license key%3$s.
uk_UA: Ваш ліцензійний ключ закінчився %1$s. Будь ласка, %2$sоновіть ваш ліцензійний ключ%3$s.

en: Manage licenses for Polylang Pro and add-ons.
uk_UA: Керування ліцензіями Polylang Pro і додатків.

en: License keys
uk_UA: Ліцензійні ключі

en: Allows to translate custom post types and taxonomies slugs in URLs.
uk_UA: Дозволяє перекладати типи користувацьких записів і уривки таксономій в посиланнях.

en: Translate slugs
uk_UA: Перекладати частини посилання

en: Allows to share the same URL slug across languages for posts and terms.
uk_UA: Дозволяє розділяти ті самі частини посилань між мовами для записів і груп.

en: Share slugs
uk_UA: Розділяти частини посилань

en: Error
uk_UA: Помилка

en: You do not have permission to install plugin updates
uk_UA: У вас недостатньо повноважень для оновлення плагінів

note: translators: Post calendar label. %s: Date.
en: Posts published on %s
uk_UA: Записи оприлюднені %s

en: Choose a flag for the language.
uk_UA: Оберіть прапор для мови.

note: translators: accessibility text
en: Filter by group
uk_UA: Фільтрувати за групою

note: translators:  accessibility text, %s is a string potentially in any language
en: Select %s
uk_UA: Вибрати %s

en: Description
uk_UA: Опис

en: Module
uk_UA: Модуль

en: Save Changes
uk_UA: Зберегти Зміни

en: Cancel
uk_UA: Відміна

en: Delete this language and all its associated data
uk_UA: Видалити цю мову і усі пов'язані дані

note: translators: accessibility text, %s is a native language name
en: Choose %s as default language
uk_UA: Обрати %s, як мову за замовчуванням

en: Select as default language
uk_UA: Обрати у якості мови за замовчуванням

en: Edit this language
uk_UA: Редагувати цю мову

en: You can set them all to the default language.
uk_UA: Ви можете виставити їх усі в мову за замовчуванням.

en: There are posts, pages, categories or tags without language.
uk_UA: Є записи, сторінки, категорії чи мітки без мови.

note: translators: %s is a URL.
en: Polylang was unable to access the %s URL. Please check that the URL is valid.
uk_UA: Polylang не зміг отримати доступ до URL %s. Будь ласка, перевірте коректність URL.

note: translators: %s is a native language name.
en: Please enter a valid URL for %s.
uk_UA: Будь ласка, введіть дійсну URL-адресу для %s.

en: Decide how your URLs will look like.
uk_UA: Вирішіть, як виглядатимуть ваші URL.

en: Deactivated
uk_UA: Дезактивовано

en: Activate this module
uk_UA: Активувати цей модуль

en: Deactivate
uk_UA: Деактивуйте

en: Deactivate this module
uk_UA: Дезактивувати цей модуль

en: Configure this module
uk_UA: Налаштувати цей модуль

en: Activate languages and translations management for the custom post types and the taxonomies.
uk_UA: Активуйте керування мовами і перекладами для типів користувацьких записів і таксономій.

en: Custom post types and Taxonomies
uk_UA: Типи користувацьких записів і таксономії

en: Zimbabwe
uk_UA: Зімбабве

en: Zambia
uk_UA: Замбія

en: South Africa
uk_UA: ПАР

en: Mayotte
uk_UA: Майотта

en: Yemen
uk_UA: Ємен

en: Western Samoa
uk_UA: Західне Самоа

en: Wallis and Futuna
uk_UA: Уолліс та Футуна

en: Wales
uk_UA: Уельс

en: Vanuatu
uk_UA: Вануату

en: Vietnam
uk_UA: Вʼєтнам

en: United States Virgin Islands
uk_UA: Віргінські острови Сполучених Штатів

en: British Virgin Islands
uk_UA: Британські Віргінські острови

en: Veneto
uk_UA: Венето

en: Venezuela
uk_UA: Венесуела

en: Saint Vincent and the Grenadines
uk_UA: Сент-Вінсент і Гренадини

en: Vatican
uk_UA: Ватикан

en: Uzbekistan
uk_UA: Узбекистан

en: Uruguay
uk_UA: Уругвай

en: United States
uk_UA: США

en: Uganda
uk_UA: Уганда

en: Ukraine
uk_UA: Україна

en: Tanzania
uk_UA: Танзанія

en: Taiwan
uk_UA: Тайвань

en: Tuvalu
uk_UA: Тувалу

en: Trinidad and Tobago
uk_UA: Тринідад і Тобаго

en: Turkey
uk_UA: Туреччина

en: Tonga
uk_UA: Тонга

en: Tunisia
uk_UA: Туніс

en: Turkmenistan
uk_UA: Туркменистан

en: Timor-Leste
uk_UA: Тимор-Лешті

en: Tokelau
uk_UA: Токелау

en: Tajikistan
uk_UA: Таджикистан

en: Thailand
uk_UA: Таїланд

en: Togo
uk_UA: Того

en: French Southern Territories
uk_UA: Французькі Південні Території

en: Chad
uk_UA: Чад

en: Turks and Caicos Islands
uk_UA: Теркс і Кайкос острова

en: Swaziland
uk_UA: Свазіленд

en: Syria
uk_UA: Сирія

en: El Salvador
uk_UA: Сальвадор

en: São Tomé and Príncipe
uk_UA: Сан-Томе і Прінсіпі

en: South Sudan
uk_UA: Південний Судан

en: Suriname
uk_UA: Суринам

en: Somalia
uk_UA: Сомалі

en: Senegal
uk_UA: Сенегал

en: San Marino
uk_UA: Сан-Марино

en: Sierra Leone
uk_UA: Сьєрра-Леоне

en: Slovakia
uk_UA: Словакія

en: Slovenia
uk_UA: Словенія

en: Saint Helena
uk_UA: Острів Святої Єлени

en: Singapore
uk_UA: Сінгапур

en: Sweden
uk_UA: Швеція

en: Sudan
uk_UA: Судан

en: Scotland
uk_UA: Шотландія

en: Seychelles
uk_UA: Сейшели

en: Solomon Islands
uk_UA: Соломонові Острови

en: Saudi Arabia
uk_UA: Саудівська Аравія

en: Rwanda
uk_UA: Руанда

en: Russia
uk_UA: Росія

en: Serbia
uk_UA: Сербія

en: Romania
uk_UA: Румунія

en: Quebec
uk_UA: Квебек

en: Qatar
uk_UA: Катар

en: Paraguay
uk_UA: Парагвай

en: Belau
uk_UA: Белау

en: Portugal
uk_UA: Португалія

en: Palestinian Territory
uk_UA: Палестинська територія

en: Puerto Rico
uk_UA: Порт Ріко

en: Pitcairn
uk_UA: Піткерн

en: Saint Pierre and Miquelon
uk_UA: Сен-П'єр і Мікелон

en: Poland
uk_UA: Польща

en: Pakistan
uk_UA: Пакистан

en: Philippines
uk_UA: Філіппіни

en: Papua New Guinea
uk_UA: Папуа Нова Гвінея

en: French Polynesia
uk_UA: Французька Полінезія

en: Peru
uk_UA: Перу

en: Panama
uk_UA: Панама

en: Oman
uk_UA: Оман

en: Occitania
uk_UA: Окситанія

en: New Zealand
uk_UA: Нова Зеландія

en: Niue
uk_UA: Ніуе

en: Nauru
uk_UA: Науру

en: Nepal
uk_UA: Непал

en: Norway
uk_UA: Норвегія

en: Netherlands
uk_UA: Нідерланди

en: Nicaragua
uk_UA: Нікарагуа

en: Nigeria
uk_UA: Нігерія

en: Norfolk Island
uk_UA: Острів Норфолк

en: Niger
uk_UA: Нігер

en: New Caledonia
uk_UA: Нова Каледонія

en: Namibia
uk_UA: Намібія

en: Mozambique
uk_UA: Мозамбік

en: Malaysia
uk_UA: Малайзія

en: Mexico
uk_UA: Мексика

en: Malawi
uk_UA: Малаві

en: Maldives
uk_UA: Мальдіви

en: Mauritius
uk_UA: Маврикій

en: Malta
uk_UA: Мальта

en: Montserrat
uk_UA: Монтсеррат

en: Mauritania
uk_UA: Мавританія

en: Martinique
uk_UA: Мартинюк

en: Northern Mariana Islands
uk_UA: Північні Маріанські острови

en: Macao
uk_UA: Макао

en: Mongolia
uk_UA: Монголія

en: Myanmar
uk_UA: М'янма

en: Mali
uk_UA: Малі

en: Marshall Islands
uk_UA: Маршаллові Острови

en: Madagascar
uk_UA: Мадагаскар

en: Montenegro
uk_UA: Чорногорія

en: Moldova
uk_UA: Молдова

en: Monaco
uk_UA: Монако

en: Morocco
uk_UA: Марокко

en: Libya
uk_UA: Лівія

en: Latvia
uk_UA: Латвія

en: Luxembourg
uk_UA: Люксембург

en: Lithuania
uk_UA: Литва

en: Lesotho
uk_UA: Лесото

en: Liberia
uk_UA: Ліберія

en: Sri Lanka
uk_UA: Шрі-Ланка

en: Liechtenstein
uk_UA: Ліхтенштейн

en: Saint Lucia
uk_UA: Сент-Люсія

en: Lebanon
uk_UA: Ліван

en: Laos
uk_UA: Лаос

en: Kazakhstan
uk_UA: Казахстан

en: Cayman Islands
uk_UA: Кайманові острови

en: Kuwait
uk_UA: Кувейт

en: Kurdistan
uk_UA: Курдистан

en: South Korea
uk_UA: Південна Корея

en: North Korea
uk_UA: Північна Корея

en: Saint Kitts and Nevis
uk_UA: Сент-Кітс і Невіс

en: Comoros
uk_UA: Коморські Острови

en: Kiribati
uk_UA: Кірибаті

en: Cambodia
uk_UA: Камбоджа

en: Kyrgyzstan
uk_UA: Киргизстан

en: Kenya
uk_UA: Кенія

en: Japan
uk_UA: Японія

en: Jordan
uk_UA: Йорданія

en: Jamaica
uk_UA: Ямайка

en: Italy
uk_UA: Італія

en: Iceland
uk_UA: Ісландія

en: Iran
uk_UA: Іран

en: Iraq
uk_UA: Ірак

en: British Indian Ocean Territory
uk_UA: Британська територія Індійського океану

en: India
uk_UA: Індія

en: Israel
uk_UA: Ізраїль

en: Republic of Ireland
uk_UA: Ірландія

en: Indonesia
uk_UA: Індонезія

en: Hungary
uk_UA: Угорщина

en: Haiti
uk_UA: Гаїті

en: Croatia
uk_UA: Хорватія

en: Honduras
uk_UA: Гондурас

en: Heard Island and McDonald Islands
uk_UA: Острів Херд і острови Макдональд

en: Hong Kong
uk_UA: Гонконґ О.А.Р. Китаю

en: Guinea-Bissau
uk_UA: Гвінея-Біссау

en: Guam
uk_UA: Гуам

en: Guatemala
uk_UA: Гватемала

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
uk_UA: Південна Джорджія та Південні Сендвічські острови

en: Greece
uk_UA: Греція

en: Equatorial Guinea
uk_UA: Екваторіальна Гвінея

en: Guadeloupe
uk_UA: Гваделупа

en: Guinea
uk_UA: Гвінея

en: Gambia
uk_UA: Гамбія

en: Greenland
uk_UA: Гренландія

en: Gibraltar
uk_UA: Гібралтар

en: Ghana
uk_UA: Гана

en: Georgia
uk_UA: Грузія

en: Grenada
uk_UA: Гренада

en: United Kingdom
uk_UA: Великобританія

en: Galicia
uk_UA: Галіція

en: Gabon
uk_UA: Габон

en: France
uk_UA: Франція

en: Faroe Islands
uk_UA: Фарерські острови

en: Micronesia
uk_UA: Мікронезія

en: Falkland Islands
uk_UA: Фолклендські острови

en: Fiji
uk_UA: Фіджі

en: Finland
uk_UA: Фінляндія

en: Ethiopia
uk_UA: Ефіопія

en: Esperanto
uk_UA: Есперанто

en: Spain
uk_UA: Іспанія

en: Eritrea
uk_UA: Еритрея

en: England
uk_UA: Англія

en: Western Sahara
uk_UA: Західна Сахара

en: Egypt
uk_UA: Єгипет

en: Estonia
uk_UA: Естонія

en: Ecuador
uk_UA: Еквадор

en: Algeria
uk_UA: Алжир

en: Dominican Republic
uk_UA: Домініканська Республіка

en: Dominica
uk_UA: Домінік

en: Denmark
uk_UA: Данія

en: Djibouti
uk_UA: Джібуті

en: Germany
uk_UA: Німеччина

en: Czech Republic
uk_UA: Чеська республіка

en: Cyprus
uk_UA: Кіпр

en: Christmas Island
uk_UA: Острів Різдва

en: Cape Verde
uk_UA: Кабо-Верде

en: Cuba
uk_UA: Куба

en: Costa Rica
uk_UA: Коста-Рика

en: Colombia
uk_UA: Колумбія

en: China
uk_UA: Китай

en: Cameroon
uk_UA: Камерун

en: Chile
uk_UA: Чилі

en: Cook Islands
uk_UA: Острови Кука

en: Ivory Coast
uk_UA: Кот д’Івуар

en: Switzerland
uk_UA: Швейцарія

en: Congo
uk_UA: Конго

en: Central African Republic
uk_UA: Центральноафриканська Республіка

en: Democratic Republic of the Congo
uk_UA: Демократична Республіка Конґо

en: Cocos
uk_UA: Кокосові острови

en: Catalonia
uk_UA: Каталонія

en: Canada
uk_UA: Канада

en: Belize
uk_UA: Белиз

en: Belarus
uk_UA: Білорусь

en: Botswana
uk_UA: Ботсвана

en: Bhutan
uk_UA: Бутан

en: Bahamas
uk_UA: Багами

en: Brazil
uk_UA: Бразилія

en: Bolivia
uk_UA: Болівія

en: Brunei
uk_UA: Бруней

en: Bermuda
uk_UA: Бермудські Острови

en: Benin
uk_UA: Бенін

en: Burundi
uk_UA: Бурунді

en: Bahrain
uk_UA: Бахрейн

en: Bulgaria
uk_UA: Болгарія

en: Burkina Faso
uk_UA: Буркіна-Фасо

en: Belgium
uk_UA: Бельгія

en: Bangladesh
uk_UA: Бангладеш

en: Barbados
uk_UA: Барбадос

en: Basque Country
uk_UA: Країна басків

en: Bosnia and Herzegovina
uk_UA: Боснія і Герцоговина

en: Azerbaijan
uk_UA: Азербайджан

en: Åland Islands
uk_UA: Аландські острови

en: Aruba
uk_UA: Аруба

en: Australia
uk_UA: Австралія

en: Austria
uk_UA: Австрія

en: American Samoa
uk_UA: Американське Самоа

en: Arab league
uk_UA: Арабська ліга

en: Argentina
uk_UA: Аргентина

en: Angola
uk_UA: Ангола

en: Netherlands Antilles
uk_UA: Нідерландські Антильські острови

en: Armenia
uk_UA: Вірменія

en: Albania
uk_UA: Албанія

en: Anguilla
uk_UA: Ангілья

en: Antigua and Barbuda
uk_UA: Антигуа і Барбуда

en: Afghanistan
uk_UA: Афганістан

en: United Arab Emirates
uk_UA: Обʼєднані Арабські Емірати

en: Andorra
uk_UA: Андорра

note: translators: accessibility text
en: Translation
uk_UA: Переклад

en: Posts Page
uk_UA: Сторінка записів

en: Front Page
uk_UA: Головна сторінка

en: Add to Menu
uk_UA: Додати до меню

en: The flag does not exist
uk_UA: Прапору не існує

note: translators: accessibility text, %s is a native language name
en: Add a translation in %s
uk_UA: Додати переклад мовою %s

note: translators: accessibility text, %s is a native language name
en: This item is in %s
uk_UA: Цей елемент доступний мовою %s

note: translators: accessibility text, %s is a native language name
en: Edit the translation in %s
uk_UA: Редагувати переклад мовою %s

note: translators: accessibility text, %s is a native language name
en: Edit this item in %s
uk_UA: Редагувати елемент мовою %s

note: Description of the plugin
en: Adds multilingual capability to WordPress
uk_UA: Додає магатомовні властивості до WordPress

en: Activate
uk_UA: Активувати

en: Activated
uk_UA: Активовано

en: Close
uk_UA: Закрити

en: Polylang has been deactivated because you upgraded from a too old version.
uk_UA: Polylang був відключений, тому що ви оновили з занадто старої версії.

en: Title:
uk_UA: Назва:

en: Displays a language switcher
uk_UA: Відображає перемикач мови

en: Displays as a dropdown
uk_UA: Відображати як меню, що випадає

en: Hides languages with no translation
uk_UA: Приховати мови без перекладу

en: Hides the current language
uk_UA: Приховувати поточну мову

en: Forces link to front page
uk_UA: Примусовий перехід на головну сторінку

en: Displays flags
uk_UA: Відображати прапорці

en: Displays language names
uk_UA: Відображати назви мов

en: Import <strong>posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags</strong> from a WordPress export file.
uk_UA: Імпортувати <strong>записи, сторінки, коментарі, користувацькі поля, категорії, та позначки</strong> з файлу експорту WordPress.

en: Uncategorized
uk_UA: Без категорії

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Search
uk_UA: Шукати

en: Use this to remove unused strings from database, for example after a plugin has been uninstalled.
uk_UA: Використовуйте це, щоб видалити з бази даних рядки, які не використовуються. Наприклад, після видалення плаґіну.

en: Clean strings translation database
uk_UA: Очистити базу даних перекладу строк

en: Search translations
uk_UA: Пошук перекладів

en: The synchronization options allow to maintain exact same values (or translations in the case of taxonomies and page parent) of meta content between the translations of a post or page.
uk_UA: Опція синхронізації дозволяє підтримувати точно таке саме значення (або переклад у випадку таксономій та батьківської сторінки) метаданих вмісту між всіма перекладами публікації або сторінки.

en: Synchronization
uk_UA: Синхронізація

en: Activate languages and translations for custom taxonomies.
uk_UA: Активувати мови та переклади для власних таксономії.

en: Custom taxonomies
uk_UA: Власні таксономії

en: Activate languages and translations for custom post types.
uk_UA: Активувати мови та переклади для власних типів публікацій.

en: Custom post types
uk_UA: Власні типи публікації

en: Media
uk_UA: Медіа

en: Detect browser language
uk_UA: Визначати мову браузера

note: translators: %1$s example url when the option is active. %2$s example url when the option is not active
en: Example: %1$s instead of %2$s
uk_UA: Приклад: %1$s замість %2$s

en: The front page URL contains the language code instead of the page name or page id
uk_UA: URL головної сторінки містить код мови замість назви сторінки або id сторінки

en: Hide URL language information for default language
uk_UA: Приховати інформацію мови в URL для мови за замовчуванням

en: The language is set from different domains
uk_UA: Мова встановлена з іншого домену

en: The language is set from the subdomain name in pretty permalinks
uk_UA: Мова встановлена з субдомену в постійному посиланні

en: Example:
uk_UA: Приклад:

en: The language is set from the code in the URL
uk_UA: Мова встановлена з коду в URL

en: The language is set from the directory name in pretty permalinks
uk_UA: Мова встановлена з назви каталогу в постійному посиланні

en: Posts, pages, categories and tags URLs will not be modified.
uk_UA: URL публікацій, сторінок, категорій та теґів не змінюються.

en: The language is set from content
uk_UA: Мова встановлена з вмісту

en: URL modifications
uk_UA: Модифікації URL

note: translators: accessibility text
en: Default language
uk_UA: Мова за замовчуванням

en: Update
uk_UA: Оновити

en: Position of the language in the language switcher
uk_UA: Положення мови в перемикачі мов

en: Choose the text direction for the language
uk_UA: Виберіть напрямок тексту для мови

en: right to left
uk_UA: зправа наліво

en: left to right
uk_UA: зліва направо

en: Text direction
uk_UA: Напрямок тексту

en: Language code - preferably 2-letters ISO 639-1  (for example: en)
uk_UA: Код мови - бажано 2-символьний ISO 639-1 (наприклад, en)

en: Language code
uk_UA: Код мови

en: WordPress Locale for the language (for example: en_US). You will need to install the .mo file for this language.
uk_UA: Локаль WordPress для мови (наприклад, en_US). Вам потрібно буде встановити файл .mo для даної мови.

en: The name is how it is displayed on your site (for example: English).
uk_UA: Це ім'я, як воно відображається на вашому сайті (наприклад, Англійська).

en: You can choose a language in the list or directly edit it below.
uk_UA: Ви можете вибрати мову зі списку або безпосередньо відредагувати її нижче.

en: Choose a language
uk_UA: Вибрати мову

en: Add new language
uk_UA: Додати нову мову

en: Edit language
uk_UA: Редагувати мову

note: translators: %1$s is link start tag, %2$s is link end tag.
en: Polylang is provided with an extensive %1$sdocumentation%2$s (in English). It includes information on how to set up your multilingual site and use it on a daily basis; FAQs, and documentation for developers to adapt their plugins and themes.
uk_UA: Polylang постачається з розширеною %1$sдокументацією%2$s (англійською). Вона містить інформацію про налаштування багатомовного сайту і його щоденне використання, часті запитання та відповіді, документацію для розробників, щоб адаптувати плагіни і теми.

en: Filter
uk_UA: Фільтр

en: View all groups
uk_UA: Переглянути всі групи

en: Translations
uk_UA: Переклади

en: Group
uk_UA: Група

en: Name
uk_UA: Назва

en: String
uk_UA: Рядок

en: Posts
uk_UA: Записи

en: Flag
uk_UA: Прапор

en: Order
uk_UA: Порядок

en: Code
uk_UA: Код

en: Locale
uk_UA: Локаль

en: Full name
uk_UA: Повне ім'я

en: Delete
uk_UA: Видалити

en: You are about to permanently delete this language. Are you sure?
uk_UA: Ви збираєтесь остаточно видалити цю мову. Ви впевнені?

en: Featured image
uk_UA: Головне зображення

en: Page order
uk_UA: Номер сторінки

en: Page template
uk_UA: Шаблон сторінки

en: Page parent
uk_UA: Батьківська сторінка

en: Post format
uk_UA: Формат запису

en: Published date
uk_UA: Дата публікації

en: Sticky posts
uk_UA: Прикріплені записи

en: Ping status
uk_UA: Статус пінгу

en: Comment status
uk_UA: Статус коментарю

en: Custom fields
uk_UA: Власні поля

en: Taxonomies
uk_UA: Таксономії

en: Settings saved.
uk_UA: Налаштування збережено.

en: Translations updated.
uk_UA: Переклади оновлені.

en: Strings translations
uk_UA: Переклади рядків

en: About Polylang
uk_UA: Про Polylang

en: The language was created, but the WordPress language file was not downloaded. Please install it manually.
uk_UA: Мова була створена, але файл мовний файл WordPress не був завантажений. Будь ласка, встановіть його вручну.

en: Filters content by language
uk_UA: Фільтрує вміст за мовою

en: Show all languages
uk_UA: Показати всі мови

en: Settings
uk_UA: Налаштування

en: Widget text
uk_UA: Текст віджету

en: Widget title
uk_UA: Назва віджету

en: Language switcher
uk_UA: Перемикач мов

en: The language must have a name
uk_UA: Мова повинна мати ім'я

en: The language code must be unique
uk_UA: Код мови повинен бути унікальним

en: The language code contains invalid characters
uk_UA: Код мови містить недопустимі символи

en: Enter a valid WordPress locale
uk_UA: Введіть дійсну локаль WordPress

en: Language updated.
uk_UA: Мова оновлена.

en: Language deleted.
uk_UA: Мова видалена.

en: Language added.
uk_UA: Мова додана.

en: Impossible to add the language.
uk_UA: Неможливо додати мову.

en: All languages
uk_UA: Всі мови

en: The widget is displayed for:
uk_UA: Віджет відображається для:

en: None
uk_UA: Немає

en: Sets the language
uk_UA: Встановити мову

en: Edit
uk_UA: Редагувати

en: (no parent)
uk_UA: (без предка)

en: Languages
uk_UA: Мови

en: Language
uk_UA: Мова

en: &mdash; No Change &mdash;
uk_UA: &mdash; Без змін &mdash;
